חומצה היאלורונית

אחד המרכיבים החשובים בגופנו, גם אם איננו מודעים לכך, הוא זה של חומצה היאלורונית. חומצה זו היא למעשה מולקולת ענק (מורכבת ממספר אטומים יחדיו) בעל מרקם דמוי ג'לי והיא מצויה בריכוזים גבוהים בחלקים שונים של גופנו (מפרקים, עיניים...) ולמעשה סביב כולו. מרביתה מצויה תחת שכבת הדרמיס של העור והיא זו שמאפשרת לעור להיות מתוח ו"חלק", יחד עם רכיבים נוספים דוגמת קלוגן ואלסטין.

עם השנים הגוף מייצר פחות ופחות חומצה היאלורונית ולכן אנו חווים תהליך של הזדקנות העור בכל חלקי גופנו, כאשר הוא הופך אלסטי (מתוח) פחות משנה לשנה ורפוי יותר ויותר. כאשר הדבר מתרחש באזור עור הפנים והצוואר אנו מרגישים את ההזדקנות שכן המראה הופך לכזה של "מבוגרים" או מזדקנים". כל אחד וזווית הראייה שלו בעניין.

הפתרון היעיל ביותר להחלקה של קמטי פנים וצוואר שכאלו ולהחזרת חיות לעור באזורים הללו היא באמצעות הזרקה של זריקות בעלות חומצה היאלורונית בנקודות מפתח שיחזירו את העור להיות מתוח ורענן כפי שהיה לפני מספר שנים ובכך למעשה "להצעיר" את המראה בעשור או שניים.

טיפול של הזרקת החומצה לעור הפנים ו\או הצוואר חשוב שתיעשה רק על ידי מי שזהו תחום המומחיות שלהם, גם אם מדובר בתהליך קל יחסית בתחום היופי הקוסמטי שכן אין מדובר בניתוח או הליך מסובך. חשוב כי ההזרקה תבוצע בדיוק היכן שצריך ובאופן מדוד ושקול על מנת להשיג תוצאות אפקטיביות ביותר ובמהרה.

התוצאות מחזיקות מעמד במרבית המקרים לאורך חצי שנה עד שנה (תלוי במטופל ומצב הקמטים שלו) ולאחר מכן יש לבצע חזרה על הטיפול בשלמותו או על פי הצורך, גם כן תלוי במצב עור הפנים והצוואר המטופלים.